środa, 16 września 2015

Nowy Regulamin ewidencyjny PZSzach od 1 X 2015

Od października będzie obowiązywał nowy Regulamin ewidencyjny PZSzach.
 • Kluby
  Pomimo tego, że Statut PZSzach na to zezwala, to Regulamin ewidencyjny nie przewiduje rejestracji klubu bezpośrednio w PZSzach bez rejestracji (przynależności) w WZSzach (wojewódzkim związku szachowym).
 • Zawodnicy
  Nie ma już obowiązku "dołączenie do Formularza kopii lub skanu dowodu osobistego, paszportu lub legitymacji szkolnej". Weryfikację danych przeprowadza klub rejestrujący zawodnika.
  W przypadku rejestracji osoby bez przynależności klubowej, decydują WZSzachy o formie potwierdzania danych zawodnika. Miejmy nadzieję, że zaufają sędziemu głównemu na turnieju, bo najwięcej będzie bezklubowców rejestrujących się podczas turniejów klasycznych.
 • Opłaty
  Oczywiście nie zapomniano o opłatach. Za rejestrację zawodnika z tytułem lub kategorią centralną (albo elo minimum 1700 - rejestracja zgłoszenia) opłata jest (lub ma być) w Komunikacie organizacyjno-finansowym PZSzach lub WZSzach.
Poprzedni Regulamin ewidencyjny obowiązywał (jeszcze obowiązuje) przez 33 miesiące. Pożyjemy i zobaczymy jak długo przetrwa najnowszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz